A): Pokud síťová karta není zobrazena ve "Správci zařízení", je možné, že došlo k poruše USB portu (v případě interní síťové karty k poruše na PCIe slotu).

B): Zkuste zapojit síťovou kartu do jiného USB portu (v případě interní síťové karty, do jiného PCIe slotu na základní desce v PC, případně ještě dočasně odpojit všechny ostatní PCIe karty). Mělo by dojít k detekci síťové karty a k výzvě k instalaci ovladačů. Pokud bude problém přetrvávat, zapojte síťovou kartu do USB portu (PCIe slotu) jiného počítače pro ověření její funkčnosti.

A): Dojde-li k této situaci, znamená to, že operačnímu systému se nepodařilo získat potřebné informace pro instalaci ovladačů.

B): Příčinou může být vadný prodlužovací USB kabel nebo poškozené zařízení. Pokud bude problém přetrvávat, zapojte síťovou kartu do USB portu jiného počítače pro ověření její funkčnosti.

A): Před připojením USB síťové karty k zařízení (tabletu) s Androidem je nutné nejprve ověřit u výrobce zařízení, zda dané zařízení podporuje funkci Ethernet síťového připojení a také zda ovladače USB síťové karty jsou zahrnuty v konkrétní instalaci ANDROID ROM.

B): Pro připojení USB síťové karty k tabletu použijte USB konektor s podporou OTG. Pokud je zařízení (tablet) vybaveno konektorem Mini USB nebo Micro USB, použijte k připojení redukci nebo kabel OTG. Více informací k samotnému nastavení naleznete na adrese http://www.axagon.eu/novinky/novinky/jak-pripojit-android-tablet-k-ethernetu​

A): Nastavení přenosové rychlosti Ethernet rozhraní je na připojení USB zcela nezávislé a je možné jej nastavit ve vlastnostech síťové karty. Defaultní nastavení je na automatické vyjednávání, kdy se rychlost nastaví podle ostatních prvků v LAN síti.

B): Pokud Gigabitový adaptér připojíte přes USB 2.0 port, bude celková propustnost adaptéru omezena propustností USB 2.0 rozhraní, tedy teoreticky na 480 Mb/s, v prostředí sítě Gigabit Ethernet tak bude tento adaptér až 4x rychlejší oproti 10/100 Ethernet adaptérům.

Problém bude patrně v tom, že jste při instalaci ovladače nepovolil v „Zabezpečení a soukromí“ otevření aplikace, která „nepochází od známého vývojáře“. Podívejte se do „Zabezpečení a soukromí“, zda se zde nachází možnost otevření aplikace povolit. Pokud se tam již tato možnost nenachází, je třeba postupovat následovně:

- zavřít okno „Zabezpečení a soukromí“ - DŮLEŽITÉ!!!
- ze složky s ovladačem pomocí souboru „AX88179_178A_Uninstall_v150.command“ odinstalovat ovladač
- po spuštění odinstalace se zobrazí hlášení, že aplikace pochází od neidentifikovaného vývojáře – toto okno PONECHTE OTEVŘENÉ!!!
- otevřete si opět „Zabezpečení a soukromí“ a zde povolte instalaci – budete potřebovat administrátorské heslo
- hlášení, že aplikace pochází od neidentifikovaného vývojáře zavřete pomocí tlačítka OK
- pokračujte v odinstalaci ovladače
- restartujte počítač a znovu nainstalujte ovladač

Vzhledem k tomu, že jste již povolil instalaci aplikací od neidentifikovaného vývojáře při odinstalaci, tak by se již hlášení nemělo zobrazit. Pokud se zobrazí, tak jej nezavírejte, a opět povolte instalaci aplikace od neidentifikovaného vývojáře v „Zabezpečení a soukromí“.