Jak připojit Android tablet k Ethernetu?

Pokud nemůžeme nebo nechceme připojit ANDROID tablet (zařízení) k internetu pomocí Wifi, lze ho také připojit pomocí USB síťové karty (také USB Ethernet LAN adapter). Můžeme si tak užít stabilního a rychlého připojení do Internetu.


Ověření
Před připojením USB síťové karty k zařízení (tabletu) s Androidem je nutné nejprve ověřit u výrobce zařízení, zda dané zařízení podporuje funkci Ethernet síťového připojení a také zda ovladače USB síťové karty jsou zahrnuty v konkrétní instalaci ANDROID ROM. Systém Android pochází od společnosti Google, avšak každý výrobce ANDROID tabletu (zařízení) si systém upraví pro svůj konkrétní výrobek. Vznikne tak jeho vlastní systém, ve kterém nemusí být podpora Ethernet a ovladačů pro síťové karty zahrnuta.

Připojení USB síťové karty k tabletu
Pro připojení USB síťové karty k tabletu použijte USB konektor s podporou OTG (někdy označován také jako USB host). Pokud je zařízení (tablet) vybaveno konektorem Mini USB nebo Micro USB použijte k připojení redukci nebo kabel OTG.

 

Nastavení Ethernet síťového připojení v tabletu

Jak správně nastavit zařízení (tablet) pro Ethernet síťové připojení? Nejprve vstupte do nastavení systému ANDROID a v nastavení BEZDRÁTOVÁ PŘIPOJENÍ A SÍTĚ vypněte WiFi bezdrátovou síť.

Pokračujte volbou Další… 

Pod touto volbou se skrývají rozšířená nastavení Vašeho ANDROID zařízení (tabletu), která umožňují nastavovat různá síťová připojení. Pokud v tomto nastavení chybí položka Ethernet, výrobce Vašeho tabletu neumožňuje funkci Ethernet síťového připojení a připojení žádné USB síťové karty nebude fungovat. 


Máte-li tedy k dispozici volbu Ethernet, vyberte ji.


V menu Ethernet Devices není detekováno žádné zařízení, nyní připojte USB síťovou kartu.


Pokud je připojení síťové karty v pořádku, v menu Ethernet Devices je USB adaptér detekován např. jako zařízení eth0. Je zde zobrazena i MAC adresa připojené USB síťové karty. Pokud není detekováno žádné zařízení, zkontrolujte znovu správné připojení USB síťové karty do USB portu tabletu, případně překontrolujte, zda používáte správnou Mini USB nebo Micro USB redukci (kabel) s podporou OTG. Pokud je vše v pořádku a karta není stále detekována, znamená to, že výrobce Vašeho tabletu nezahrnul ovladače pro síťové karty do své verze systému ANDROID. Připojení USB síťové karty tak nebude fungovat.


Dále vyberte volbu Advanced Configure (rozšířené nastavení). 

 

V Advanced Configure (rozšířeném nastavení) je nutné vybrat volbu automatické konfigurace sítě (DHCP).

 

Zatrhněte volbu DHCP a nastavení potvrďte stiskem OK.


Dále zatrhněte volbu Use Ethernet, objeví se status CONNECTED (připojeno) a dole vedle hodin se objeví ikona Ethernet síťového připojení.

 

Nyní je vaše ANDROID (tablet) zařízení připojeno a můžete vyzkoušet funkčnost například spuštěním internetového prohlížeče.

 

Pokud dodržíte tento návod, věříme, že připojení vašeho ANDROID tabletu (zařízení) pomocí externí USB síťové karty AXAGON bude úspěšné a budeme rádi, pokud nás budete informovat o Vašem konkrétním modelu ANDROID tabletu (zařízení) na adrese: support@axagon.cz.

Zpět